Bezpečná webstránka

Všetky redakčné systémy, bežne používané pri tvorbe webov, spája jeden závažný problém. Sú často cieľom útokov hackerov.
WordPress je celosvetovo najviac využívaný cms. Preto vždy bude medzi prvými, kde budú útočníci hľadať bezpečnostné diery a chyby v systéme.
100%-né zabezpečenie nikdy je nemožné. My však robíme všetko preto, aby sme čo najviac útokov na weby odrazili.

Vďaka tomu je aj Vaša webstránka u nás v bezpečí.

Bezpečný web s SSL certifikátom

Bezpečnosť webu a s ním aj zabezpečenie citlivých údajov vašich zákazníkov je v hlavne od poslednej aktualizácie prehliadača Google Chrome často diskutovaná téma. Bez riadneho zabezpečenia vám napríklad Google nepovolí reklamné kampane, bude upozorňovať Vašich návštevníkov, ktorí Vám budú chcieť poslať kontaktný formulár, alebo spraviť objednávku, že ich údaje môžu byť zneužité. V príkazovom riadku, vedľa Vašej url adresy, bude výrazné upozornenie, že web je NEZABEZPEČENÝ. Je potrebné rátať s tým, že služieb, ktoré vyžadujú bezpečný prístup, bude pribúdať.
Správne zabezpečiť web a zároveň dosiahnuť to, aby zabezpečený web nestratil vybudované pozície, nie je zložité – pokiaľ máte potrebné vedomosti a zručnosti. Je potrebné nainštalovať SSL certifikát, ktorý web “prevedie” na bezpečný HTTPS protokol. Ak adresa webu v adresnom riadku začína symbolom zeleného zámku a https: //, bezpečnosť je zaistená.
Prvým krokom pre zabezpečenie webu je výber SSL certifikátu. Pre menšie projekty úplne postačuje bezplatný certifikát od certifikačnej autority Let’s encypt, ktorý má síce niekoľko obmedzení, ale z bezpečnostného hľadiska je plne funkčný.
Pre E-shopy, alebo veľké portály sú vhodnejšie vyššie typy SSL certifikátu začínajú na sume 35€ / rok a môžu sa vyšplhať až na sumu 150€ / rok.
V prípade, ak ešte len uvažujete nad vytvorením vlastnej web stránky a rozhodnete sa využiť naše služby, radi Vám navrhneme najvhodnejšie riešenie zabezpečenia.

Váš web pravidelne aktualizujeme.

Pri tvorbe webstránok využívame CMS WordPress a témy s licenciou. WordPress je modulárny systém a jednotlivé pluginy sú od rôznych autorov. Je preto veľmi dôležité priebežne sledovať stav webu a priebežne aktualizovať nielen samotný WordPress a tému, ale tiež jednotlivé pluginy, použité vo webe. Vďaka pravidelnej aktualizácii je web chránený pred bezpečnostnými dierami a zároveň sa zabezpečí funkčnosť webu.

Zálohovať, zálohovať, zálohovať…

V prípade, ak Vašej stránke zabezpečujeme aj webhosting, vždy máte k dispozícií zálohu webu priamo na serveri až 10 dní spätne. To znamená, že ak omylom na webe niečo zmažete, prípadne vznikne na webe akýkoľvek problém a Vy nám to včas oznámite, vieme obnoviť databázu i súbory do pôvodného stavu. Zálohy sa na serveri spoločnosti Websupport generujú a prepisujú automaticky. V prípade, ak máte záujem navyše o ručne vytvorenú zálohu, uloženú na externom disku, zabezpečíme Vám aj túto službu za poplatok 20 € bez DPH / jedna záloha. Ponúkame Vám i možnosť predplatiť si službu „Správa webu PLUS“ v sume 100€/rok. V tejto službe máte pravidelnú zálohu webu na externom médiu 1x mesačne. (pre viac informácií pozrite cenník)

Vlastníkom Vašej webovej stránky ste VY

Po odovzdaní webu a po zaškolení do administrácie je už obsah a vzhľad webu vo Vašich rukách. Rozhodnutie, ako si upravíte obsah, koľko položiek si do webu pridáte a či zveríte jeho administráciu niekomu inému, je už len na Vás.
Samozrejme, ak by ste časom potrebovali na web napr. nadstavbu vo forme e-shopu, alebo výrazne upraviť dizajn, či štruktúru webu, spravíme Vám ako stálemu klientovi výhodnú cenovú ponuku a úpravy zrealizujeme tak, aby sa čo najmenej dotkli funkčnosti webu počas prác.