Domény a webhosting

WEBHOSTING

Čo je to vlastne webhosting?
Zjednodušene povedané, je to priestor na serveri, kde sú uložené všetky súbory vašej web stránky. Tie sú následne zobrazované a dostupné užívateľom a návštevníkom prostredníctvom internetu. Dôležité kritéria pri výbere hostingu sú bezpečnosť, rýchlosť, prístupnosť, spoľahlivosť a podpora zo strany prevádzkovateľa v prípade akýchkoľvek problémov. To všetko Vám vieme ponúknuť.

Máme miesto aj pre Váš web. Zabezpečujeme webhostingové a e-mailové služby. ( PHP, MySQL, POP3, SMTP, IMAP, SSL, WebMail, ... ) V balíku hosting, ktorý Vám poskytneme, máte k dispoícií:

Priestor pre databázu:

  • 100 MB databaza + 100MB transaction log

Priestor pre web:

  • 500MB priestoru

Mail:

  • 1000 MB priestoru pre doménu, ľubovoľne rozdelených medzi schránky

Je možné navyšovanie dát podľa potreby, poplatky za navýšenie sú priestor pre databázu - 10€/ rok za plus 100MB, priestor pre web 10€/ rok za plus 500MB, priestor pre mail 10€/ rok za plus 1000 MB .


REGISTRÁCIA DOMÉN

Výber vhodného doménového mena  je jedným z kľúčových momentov pri príprave a tvorbe  web stránky alebo internetového obchodu. Vhodne zvolená doména by mala vystihovať to, čo bude web reprezentovať a má byť ľahko zapamätateľná. Napríklad firemné meno, názov ponúkanej služby, alebo produktu, ktorý chce spoločnosť propagovať.

Naša spoločnosť Vám zaregistruje internetové domény druhej úrovne - .sk, .eu, .cz, .com, .net, .org, .info, .biz....a mnohé ďalšie.

Registrácia .sk domén

Najčastejšie používanou doménou na Slovensku je samozrejme  národná doména - .sk.

Správca národnej domény .sk je SK-NIC, ktorý zároveň určuje pravidlá registrácie domén. ( ich podrobné znenie nájdete na www.sk-nic.sk .

Na to aby ste sa stali právoplatnym vlastníkom domény s koncovkou .sk je potrebné aby ste boli registrovaný ako užívateľ v SK-NIC. Každý vlastník aspoň jednej .sk domény musí byť užívateľom v SK-NIC. Na to aby ste sa stali užívateľom v SK-NIC je potrebné na ich webe vyplniť elektronickú žiadosť "F1 - Žiadosť o štatút užívateľa", tú následne vytlačiť, podpísať pred notárom a takto notársky overenú žiadosť odoslať poštou do SK-NIC. Až potom ako v SK-NIC obdržia Vašu žiadosť stávate a užívateľom v SK-NIC a môžete vlastniť domény s koncovkou .sk. Pri tomto štandardnom spôsobe registrácie bude Vaša doména funkčná o niekoľko dní kým do SK-NIC nepríde Vaša písomná žiadosť.

Naša spoločnosť v SK-NIC figuruje ako registrátor  i ako užívateľ domén.


V prípade záujmu o služby, alebo v prípade nejasností neváhajte a kontaktujte nás. Radi Vám podrobnosti ohľadne výberu vhodného doménového mena, jej registrácie a vytvorenia hostingu vysvetlíme.